Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ISIS zakazuje hodowli gołębi. "Obrażają nasze uczucia religijne"

Profile

Starsi kapłani walczący po stronie Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku opracowali dokument, który zakazuje hodowli gołębi. Ich zdaniem podczas lotu ptakom widać genitalia, a to obraża uczucia religijne wszystkich wierzących.

Na Bliskim Wschodzie bardzo popularne jest hodowanie gołębi. Wydany dokument nie jest pierwszym, który zakazuje uprawiania tej

 powszechnej praktyki. Na początku tego roku przedstawiciele IS zatrzymali 15 chłopców, których oskarżono o obrazę uczuć religijnych. Powodem były należące do nich gołębie, którym w czasie lotu widać było… genitalia.

Niedawno wydany dokument zaczyna się od ostrzeżenia dla tych, którzy trzymają gołębie na dachach swoich domów. Osoby, które nie pozbędą się ptaków zostaną skazane na… chłostę. Bojownicy Państwa Islamskiego wyznaczyli tydzień na zlikwidowanie hodowli tych ptaków.

 

Zakaz hodowania gołębi

Zdaniem przedstawicieli IS hodowanie gołębi „odwraca uwagę od wielbienia Boga”. Bojownicy uruchomili nawet swoją siatkę szpiegów, która wskazuje domostwa, gdzie hodowane są ptaki. Przygotowany dokument bardzo dokładnie uzasadnia, w jaki sposób te niewinne zwierzęta zagrażają Islamowi.

- Zaprzestanie hodowania gołębi ma przede wszystkim na celu powstrzymanie znieważania wszystkich wierzących. Podczas lotu ptakom widać genitalia, a to nie jest dopuszczalne w naszej religii – głosi komunikat.

Bojownicy namawiają również lokalnych mieszkańców, aby zgłaszali policji religijnej (Hisbah) każdy przypadek nielegalnej hodowli ptaków.

 

Źródło: DailyMail
Żródło: Radio ZET

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd