Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rekordowo pod każdym względem

Profile

Grudniowy weekend w Targach Kielce już po raz kolejny przebiegł pod znakiem spotkania hodowców i pasjonatów gołębi, drobiu ozdobnego oraz królików. Ale tegoroczne wydarzenia okazały się pod każdym względem rekordowe.

Podczas Świętokrzyskiej Wystawy Królików Rasowych najpiękniejsze egzemplarze, a było ich aż 500 zaprezentowało 61 hodowców, 46. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych to

135 hodowców, którzy do Targów Kielce przywieźli 670 gołębi. Natomiast Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych zgromadziła w tym roku 54 hodowców, którzy zaprezentowali 730 gołębi z najrzadszych i najpiękniejszych ras. W ciągu dwóch dni, wystawy odwiedziło blisko 2700 zwiedzających.

Podczas 46. Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych Okręgu Kielce po raz kolejny odbyła się charytatywna licytacja ptaków przekazanych przez czołowych hodowców z całej Polski. Ze sprzedaży 129 egzemplarzy prezes kieleckiego Okręgu, Sławomir przekazał dla podopiecznych Oddziału Onkologii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Wł. Buszkowskiego w Kielcach aż 51 100 zł! Najdroższy gołąb wylicytowany podczas tej licytacji, ptak który w 2011 reprezentował Polskę podczas Olimpiady, został kupiony za 3000 zł.

Gołębie rasowe były oceniane w podziale na IX grup zgodnie z surowymi wytycznymi. W rywalizacji królików najpiękniejszy okazał się dziesięciomiesięczny samiec rasy castorex, przywieziony do Targów Kielce przez Pana Jacka Szczepanika z Waśniowa. Na 100 możliwych punktów, uzyskał on od sędziów aż 96.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska Targów Akcesoriów dla Gołębi.

Kolejna impreza w Targach Kielce dla miłośników gołębi rasowych już na początku przyszłego roku. Największa w kraju Ogólnopolska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza od 30 do 31 stycznia 2016. Zapraszamy!

DMC Firewall is a Joomla Security extension!